Przejdź do głównej zawartości

Poczucie wartości a ciąża

Wiele kobiet w czasie ciąży traci poczucie wartości.  Rośnie im brzuch, później robią się przebarwienia na ciele, rozstępy, pomarańczowa skórka, ona nie ma ochoty się kochać, zdarza się, że nie może, on jest niezaspokojony, nie może iść do pracy, w domu coraz mniej obowiązków może wykonywać, bo teraz wypastowanie podłogi jest wyzwaniem...
To idealny czas na zbudowanie silnego poczucia wartości. Właśnie wtedy można docenić w sobie mniej znane strony i porozmyślać o tym, co jest ważne.
Teraz możesz odkryć, że piękno to coś więcej niż seksowne ciało. Piękno włosów, oczu, kobiece ciepłe spojrzenie i uśmiech to jest piękno natury. Dbaj o siebie. Naucz się szanować i obserwować z miłością swoje ciało. Codzienne balsamowanie, rozmasowanie nóg przed snem, suplementacja dla ciężarnych i dbanie o dietę... Niech zacznie Ci to sprawiać przyjemność. Poświęć na to czas. W tym czasie gdy balsam się wchłania rozmasuj sobie łydki, możesz o to poprosić chłopaka ;) Nie tylko wywalczysz ładniejsze ciało po ciąży, ale też dobre nawyki i nauczysz się relaksować.
A relaks w ciąży jest wskazany. Naucz się, że zasługujesz na miłość i odpoczynek nie dlatego, bo coś robisz, tylko dlatego, że kochasz. Miłość uprawnia Cię do odpoczynku i czerpania przyjemności z codzienności. Wieczorny spacer, potem dobra herbata, masaż zrobiony przez chłopaka... Leniwą moc ciąży przekuj w moc nauki relaksu, miłości i szacunku, by potem tą miłość przekazać dziecku.
Już nie możesz mówić, że jesteś nikim i nic nie osiągnęłaś. Twoje dziecko to Twój skarb, tożsamość i osiągnięcie. Jesteś mamą. Bez matki życie dziecka traci sens. Jesteś sensem życia dziecka. Bez kobiety nie ma dziecka. Twój partner bez Ciebie nie mógłby nazywać się ojcem. Dajesz życie. Dajesz nowe życie partnerowi, dziecku i samej sobie. Jesteś powiewem świeżości, motywujesz swojego partnera do starań. A jeśli nie ma go to zobacz ile traci. Z Tobą jest wszystko OK. Z nim nie, bo nie docenił czegoś, czego nie można kupić, nie każdy jest płodny. A Ty jesteś. Płodność to błogosławieństwo. Ty jesteś błogosławieństwem i scalasz dzieckiem związek.
Dajesz bardzo dużo. Dajesz dziecku życie nieraz kosztem własnego samopoczucia, dajesz powód do życia i starań partnerowi i sobie, dajesz szansę wykazania się Wam obojgu. Jesteś odważna i silna. Jesteś wytrwała i nie narzekasz na niedogodności, bo wiesz, że robisz to z miłości. Potrafisz kochać. To, że kochasz jest powodem do szanowania Cię.
Twój partner widzi w Tobie teraz pełnię kobiecości. Intrygujesz go i to, że jesteś cudem życiodajnym. On chce się dla Ciebie wykazać. Nawet jeśli robi to nieudolnie, on nie ucieka przed Tobą, on chce zapewnić Ci bezpieczeństwo, żeby Ci nieustannie móc towarzyszyć i skrycie Cię podziwiać. Faceci to egoiści. Gdybyś nie była wspaniała, nie ciągnęłoby go do Ciebie. Z utęsknieniem czeka aż pozna Cię jako matkę swoich rzeczy. Tworzycie teraz pełnię. Wasz związek ma cel i sens. Wasze życie ma cel dzięki Tobie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zmotywować faceta do sprzątania?

Która z Was się z tym spotkała? Przychodzisz po pracy... Naczynia brudne, pranie nie zrobione... Nawet, jeśli udało Ci się ustalić z nim, że pomaga w sprzątaniu prawie nic nie robi albo nie ma go w domu (albo śpi), że i tak to, co powinniście robić razem robisz Ty. Ideał mężczyzny dziś mówi coś innego. On powinnien sam po sobie sprzątać. Jest kulturalny, zadbany, ma poczucie humoru i walczy o Ciebie na co dzień. Teraz pokaż mi takiego faceta idealnego, gdy na dłuższy czas mieszkacie razem. Nie ma ideałów. Na bylejakość też nie musisz się godzić. Mężczyzna, który nie sprząta sam z siebie nie jest leniwy (ale są też leniwe przypadki). To nie znaczy, że nic się nie da zmienić ani że trzeba stać nad nim z batem... Więc co robić? Mężczyźni lubią konkrety. Wykorzystaj to. Określ jasno Twój i jego zakres obowiązków. Zacznij od siebie - wtedy nie będzie miał poczucia, że coś mu nakazujesz i że chcesz go jakoś sobie podporządkować i wykorzystać. Jakakolwiek próba zrobienia z niego pantofla

Sałatka z śledziem

Ostatnio przez przypadek wymyśliłam dobry przepis na sałatkę z śledziem. Miałam kilka jogurtów naturalnych, którym kończył się termin ważności, sporo warzyw, końcówkę sosu czosnkowego, napoczęty śledź w lodówce... Składniki -świeży ogórek; -pomidor; -śledź (najlepiej dobrze posolony); -jogurt naturalny; -czosnek lub łyżeczka sosu czosnkowego. Składniki pokroić wedle uznania, wymieszać z jogurtem i sosem czosnkowym lub czosnkiem przeciśniętym przez praskę. Doprawić według uznania. Odstawić do lodówki na ok. 30 min. , aby sałatka "przegryzła się".

Toksyczni znajomi - charakterystyka i profilaktyka

Nie ma jednoznacznych cech fałszu na początku przyjaźni. Są tylko poszlaki, które mogą, a nie muszą być objawem złych intencji. Pierwsza podstawowa rzecz. Fałszywa osoba wobec innych nie będzie szczera wobec Ciebie, więc jeśli widzisz, że Twój przyjaciel co innego mówi do Ciebie, a potem przeczy tym swoim zachowaniem, to nie dziw się później "jak on(a) mogł(a) tak zrobić!". Tak samo jest z obmawianiem, ukąśliwymi komentarzami, wyjawianiem cudzych sekretów, plotkami. Każdy toksyczny przyjaciel będzie dla Ciebie bardzo miły. Wróg będzie aż za miły. Komplementy, luźne pogawędki, drobne prezenty, chce byś wszystko jej/ jemu mówiła (w imię przyjaźni oczywiście), zawsze wie, co powinnaś zrobić, nawet lepiej od Ciebie, zachowuje się jak Twój rodzic, sugeruje Ci czasem coś, np. że nie umiesz się malować, ale wprost nic Ci nie powie, SMSy błyszczą od emotek, a zdrobnień masz już czasem dosyć. W tej swojej dobroci usidla Cię. To człowiek bluszcz. Każdy, kto próbuje ograniczyć Twoją